1 Kasım 2012 Perşembe

Amazing Planet Muhteşem Gezegen Dünya Belgeseli

Amazing Planet
Muhteşem Gezegen Dünya BelgeseliDünyamız canlı renkleri ve hareketli doğasıyla çarpıcı bir güzelliğe sahip. Farklı biçim ve dokudaki oluşumlarıyla hayranlık uyandırıyor. Zarafeti ve gücüyle bizi şaşırtıyor. Ancak Dünya’nın en görkemli yanları, ne yazık ki insan yaşamında tanıklık edilemeyecek bir zaman diliminde ortaya çıkmıştır.

Muhteşem Gezegen (Amazing Planet) filmi için, National Geographic, NASA ve Amerikan Jeoloji izleme Enstitüsü ile ortak bir çalışma yaptı ve Dünya’nın tarihini sanal bir zaman makinesinde baştan yarattı. Bu sayede, yüz milyonlarca yıl süren doğal olaylar saniyelere sığdırıldı. Birbiriyle çarpışan kıtaları, kutuplardan yayılan buzul çağlarını, Himalaya dağlarının göğe yükselişini, okyanusların en derin noktası olan Mariana Çukuru’nun oluşumunu bu muhteşem filmde izleme olanağı bulacaksınız. 


BÖLÜM 2: OKYANUSLARIN KRALLIĞI

Derinliklerinde sakladığı gizemler bugüne dek çözülemeyen okyanuslar nasıl oluştu, şimdiye dek nasıl buharlaşmadı? Bu bölümde, mercan resiflerinden yeryüzünün en derin oluşumu Mariana Çukuru’na kadar tüm okyanus dünyası mercek altına alınıyor.http://hotfile.com/dl/95897228/f1098...part1.rar.htmlhttp://hotfile.com/dl/96337895/b8f52...part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/96338478/d7163...part3.rar.html
http://hotfile.com/dl/96338483/23ad2...part4.rar.html


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder